Usługi z zakresu magazynowania mienia to coraz popularniejszy rodzaj usług przeprowadzkowych, na które decydują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa oraz instytucje. Czym jest ta usługa i kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest usługa magazynowania mienia?

Jest to bardzo prosta usługa, która polega na transporcie oraz przechowaniu prywatnego lub firmowego dobytku w bezpiecznym magazynie. Przed umieszczeniem w magazynie mienie jest odpowiednio pakowane oraz umieszczane w sposób, który zapewnia mu optymalne warunki przechowywania. Poza tym magazyn jest pod stałym nadzorem systemu alarmowego, a przedmioty znajdujące się w przechowalni są dodatkowo ubezpieczone polisą.

Poza umieszczaniem rzeczy w hali magazynowej, możliwe jest również wynajęcie mobilnego magazynu kontenerowego o pojemności rzędu 3,45-4,35 m 3 . Usługa ta polega na dostarczeniu przez firmę transportową kontenera do klienta. Kontener jest następnie pakowany i samodzielnie zamykany kłódką przez klienta. Dalej kontener jest zawożony do bezpiecznego i suchego magazynu, gdzie czeka na dalsze dyspozycje.

Kiedy warto zdecydować się na magazynowanie mienia?

Magazynowanie mienia w bezpiecznym, pojemnym i suchym magazynie to atrakcyjna usługa, która rekomendowana jest w bardzo szerokim zakresie przypadków. Zabezpieczenie dobytku w hali magazynowej wraz z jego transportem i spakowaniem to świetny sposób na pozbycie się mebli oraz zbędnych przedmiotów np. podczas generalnego remontu w domu lub mieszkaniu.
Usługa ta może być również przydatna podczas przedłużającego się oczekiwania na odbiór nowego mieszkania, domu lub siedziby firmy, a także w trakcie przeprowadzek, gdy termin opuszczenia starego lokalu jest wcześniejszy, niż termin dostępności nowego mieszkania, domu lub siedziby.
Z magazynowania mienia można skorzystać także w podbramkowej sytuacji, gdy w piwnicy, garażu czy na strychu skończyło się miejsce na przechowywanie kolejnych przedmiotów lub, gdy uzyskaliśmy nagłe wypowiedzenie umowy najmu. Usługa tego typu to także świetny sposób na zabezpieczenie swojego dobytku podczas wyprowadzki za granicę czy różnych form migracji zarobkowej albo turystycznej.

Zalety usługi magazynowania mienia

Magazynowanie mienia to usługa, która może być oferowana w formie krótko-, średnio- oraz długoterminowej, elastycznie dostosowanej do potrzeb i preferencji klientów. Decydując się na ten sposób zabezpieczenia dobytku, możliwe jest uzyskanie dostępu do w pełni bezpiecznego, stale dozorowanego oraz dostosowanego pod względem parametrów technicznych magazynu.
Korzystając z usługi magazynowania mienia firmy oraz osoby indywidualne mogą w spokoju realizować zaplanowane przeprowadzki i remonty, bez konieczności precyzyjnego dostosowywania ich terminów do wypowiedzianych umów oraz uzyskanych dostępów do nowych lokali.

Kluczową zaletą usługi magazynowania mienia, jest także możliwość połączenia jej z usługą transportową, a dzięki temu możliwego optymalnego rozplanowania transferu dobytku w sposób, który zapewni możliwie największy komfort przeprowadzki.